Türkçe

İŞCILER, EMEKÇILER, HAYDI MEYDANLARA!

1 MAYIS’I KUTLUYORUZ!

1 Mayıs, dünyanın bütün işçi, emekçi, öğrenci, işsiz ve ücretsiz çalışanlarının biraraya gelerek, emeğin değerini kutladığı tek gündür. Bu gün, dünya emekçilerinin, sermaye düzenine, hak ihlallerine ve ücret eşitsizliğine karşı biraraya gelerek dayanıştıkları önemli bir gündür.

Sömürüye, haksız işten çıkarmalara, sermayenin haksız kazancına karşı, kendimiz için, gelecek kuşaklar için 1 Mayıs’ta alanlarda buluşalım.

Sınıfsız bir toplum yaratmak, emeğin en yüce değer olduğunu ve bu değerimize sahip çıktığımızı göstermek için  1 Mayıs’ta alanlarda buluşalım.

Nijmegen’deki anti-kapitalist 1 Mayıs yürüşümüzle bu mücadele geleneğini devam ettiriyoruz. Dünya İşçi ve Emekçi Bayramı’nın beraberlik için iyi bir fırsat sağladığını düşünerek, parti sisteminin dışında, farklı politik aktif gruplarla bir araya gelerek yaptığımız bu çalışmayla adaletsiz düzene karşı bir yumruk olduk. İnadına halkların kardeşliğini ve dayanışmasını kutluyoruz!

Bu sene de sağlık hizmetleri, serbest ticaret anlaşmaları TTIP ve CETA, savaş ve göç gibi farklı temaları işleyeceğimiz bu dayanışma gününde hepinizi kriz, savaş ve kapitalizme karşı sokaklara bekliyoruz.

Haydi 1 Mayıs’a!

 

Miting ve Yürüyüş:

  • Schaeck Mathonsingel (Centraal Station Nijmegen karşısı)
  • Saat: 14.00

Kutlama:

  • Grote Broek (Van Broeckhuysenstraat 46, Nijmegen)
  • Saat: 17.00